Bloghttp://jaroslavtocek.blog.sme.sk/rssblog.sme.skblog@sme.skskÓda na byrokraciu (jaroslavtocek) Wed, 26 Sep 2012 19:27:15 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/308323/Oda-na-byrokraciu.html?ref=rssTriedna (jaroslavtocek)Pamätám si ako sme boli nastúpení. Pamätám si to ako dnes. Stál som medzi čerstvými prvákmi SPŠJM a pozeral som na budúcich triednych nášho ročníka. Bol som plný očakávania, nové mesto, noví ľudia a nové začiatky.Tue, 25 Sep 2012 20:58:47 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/308252/Triedna.html?ref=rssFaeton (jaroslavtocek) Mon, 03 Sep 2012 11:12:11 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/307040/Faeton.html?ref=rssPrometeus (jaroslavtocek) Sun, 02 Sep 2012 11:06:57 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/307038/Prometeus.html?ref=rssPre silné žalúdky (jaroslavtocek) Sun, 26 Aug 2012 20:48:04 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/306150/Pre-silne-zaludky.html?ref=rssZas (jaroslavtocek) Sat, 25 Aug 2012 11:24:45 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/306149/Zas.html?ref=rssPodraz (jaroslavtocek) Sun, 19 Aug 2012 18:37:05 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/305938/Podraz.html?ref=rssBratovi (jaroslavtocek) Sun, 12 Aug 2012 18:00:07 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/305343/Bratovi.html?ref=rssMudrlanti (jaroslavtocek) Fri, 10 Aug 2012 17:30:49 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/305156/Mudrlanti.html?ref=rssRaj básnikov (jaroslavtocek) Thu, 09 Aug 2012 17:42:47 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/305152/Raj-basnikov.html?ref=rssMaieutika (jaroslavtocek) Wed, 08 Aug 2012 17:47:13 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/305008/Maieutika.html?ref=rssNezlomený (jaroslavtocek)Pamätám si, ako som šiel aj so Spokym na stužkovú. Ja, oblek v púzdre, on na sebe. Svoje dlhé vlasy mal v cope a vyzeral dosť dôležito. Cigareta v ústach mu pridávala výzor nepríjemného človeka, napriek tomu, že by ste ho natreli na chleba. Stužkovú sme mali v budove na námestí a naša štreka prechádzala popri pestrofarebnom altánku, ktorý stojí v Leninovom parku. Teda aspoň myslím, že je to ten park.Tue, 07 Aug 2012 17:43:02 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304968/Nezlomeny.html?ref=rssOd sna o živote, ku snu o smrti... (jaroslavtocek)Ako malý som často uvažoval, aké by to bolo stať  sa spisovateľom. Mám na mysli jedného z tých chlapíkov, často obsadzovaných v amerických filmoch. Najprv sú síce nešťastný, no vždy nájdu osudovú lásku a usadia sa. Po čase úvah som dospel k tomu, že by to nemohol byť problém. Teda aspoň  pre mňa nie, keďže mám vraj tvorivý talent. No zas pri kvantite dnešnej „produkcie“ by mohlo byť ťažké presadiť sa. Veď čo, v dnešnej dobe vie písať kdekto a gramotnosť patrí k bežným veciam.Mon, 06 Aug 2012 17:59:16 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304115/Od-sna-o-zivote-ku-snu-o-smrti.html?ref=rssNežný tur domáci (jaroslavtocek)Naše nežné pohlavie sa zaradilo medzi hovädá.  Áno, ani ja by som neveril, že v tele slečny môže existovať tur domáci. Z neobyčajného roztomilého stvorenia sa stáva len kus mäsa. Tento problém sa netýka len budúcich dojičiek miestnych družstiev, ale aj všeobecnej spoločnosti.Sun, 05 Aug 2012 17:44:01 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304653/Nezny-tur-domaci.html?ref=rssPoďme sa biť (jaroslavtocek) Sat, 04 Aug 2012 17:35:41 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304652/Podme-sa-bit.html?ref=rssNešťastnou náhodou (jaroslavtocek)V dnešnej dobe sa pýtam, teda po pár ročných skúsenostiach s pokolením ľudskej rasy či už pokrvne spriaznenej, alebo nie, z kade sa v ľuďoch berie toľko pochopenia? Teda viac súcitu pobrali levy, vlky a hady. Žiadny z tých tvorov si totiž neužíva, ako svojej obeti ubližuje.Fri, 03 Aug 2012 17:53:00 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304114/Nestastnou-nahodou.html?ref=rssBohyne a Princezné (jaroslavtocek) Thu, 02 Aug 2012 17:23:05 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304544/Bohyne-a-Princezne.html?ref=rssCítim (jaroslavtocek) Mon, 30 Jul 2012 17:49:05 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/304113/Citim.html?ref=rssBúrka (jaroslavtocek) Sun, 29 Jul 2012 17:30:50 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/303411/Burka.html?ref=rssĎalší (jaroslavtocek)Pre PatríciuSat, 28 Jul 2012 17:50:43 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/303133/Dalsi.html?ref=rssMohol by som (jaroslavtocek) Fri, 27 Jul 2012 18:00:54 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302985/Mohol-by-som.html?ref=rssNa dne (jaroslavtocek) Thu, 26 Jul 2012 17:43:48 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302982/Na-dne.html?ref=rssPre modrookú (jaroslavtocek) Wed, 25 Jul 2012 17:32:40 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302980/Pre-modrooku.html?ref=rssLevy (jaroslavtocek) Tue, 24 Jul 2012 17:31:43 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302979/Levy.html?ref=rssKto (jaroslavtocek) Mon, 23 Jul 2012 17:31:04 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302978/Kto.html?ref=rssKruhy (jaroslavtocek) Sun, 22 Jul 2012 17:30:22 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302977/Kruhy.html?ref=rssKlamstvá blázna (jaroslavtocek) Sat, 21 Jul 2012 17:29:17 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302976/Klamstva-blazna.html?ref=rssHľadám nehu (jaroslavtocek) Fri, 20 Jul 2012 17:28:14 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302974/Hladam-nehu.html?ref=rssZa ľudskú hlúposť (jaroslavtocek) Thu, 19 Jul 2012 17:57:35 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302486/Za-ludsku-hlupost.html?ref=rssĽahko sa odchádza (jaroslavtocek) Wed, 18 Jul 2012 17:56:37 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302485/Lahko-sa-odchadza.html?ref=rssZas nebudem (jaroslavtocek) Tue, 17 Jul 2012 17:55:12 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302483/Zas-nebudem.html?ref=rssV jeden deň (jaroslavtocek) Mon, 16 Jul 2012 17:53:42 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302481/V-jeden-den.html?ref=rssRany (jaroslavtocek) Sun, 15 Jul 2012 17:47:15 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302480/Rany.html?ref=rssLen teba (jaroslavtocek) Sat, 14 Jul 2012 17:45:33 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302479/Len-teba.html?ref=rssČo som nechcel (jaroslavtocek) Fri, 13 Jul 2012 17:43:39 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302478/Co-som-nechcel.html?ref=rssAspoň dakedy (jaroslavtocek) Thu, 12 Jul 2012 17:40:24 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302477/Aspon-dakedy.html?ref=rssOči (jaroslavtocek)Stretol som Cat, a zistil som, že keby som spočítal všetky hviezdy na oblohe dve by mi chýbali.Wed, 11 Jul 2012 16:59:21 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302443/Oci.html?ref=rssVyššia sila (jaroslavtocek) Tue, 10 Jul 2012 17:50:50 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302441/Vyssia-sila.html?ref=rssĽudia (jaroslavtocek) Mon, 09 Jul 2012 17:47:15 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302440/Ludia.html?ref=rssKeď bozkala (jaroslavtocek) Sun, 08 Jul 2012 18:07:34 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302436/Ked-bozkala.html?ref=rssŠkoda (jaroslavtocek)Krátka ale veľa hovoriaca...Sat, 07 Jul 2012 18:07:34 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302435/Skoda.html?ref=rssLen krvou (jaroslavtocek)Niektorí ľudia sú stroje. Píšu, dobre to vyzerá, ale okolo pocitov to možno len prešlo.Fri, 06 Jul 2012 18:07:34 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302419/Len-krvou.html?ref=rssZberateľ (jaroslavtocek) Thu, 05 Jul 2012 18:51:18 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302386/Zberatel.html?ref=rssFixná vízia (jaroslavtocek) Wed, 04 Jul 2012 18:04:40 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302418/Fixna-vizia.html?ref=rssAdi (jaroslavtocek)Áno báseň s venovaním. Je pre osobu ktorú možno už nikdy v živote neuvidím. Ak v lekárni v Európe v Banskej Bystrici uvidíte útlu predavačku s nádhernými modrými očami tak ju pozdravte...Tue, 03 Jul 2012 17:54:09 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302417/Adi.html?ref=rssTvoj (jaroslavtocek) Mon, 02 Jul 2012 18:53:59 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302387/Tvoj.html?ref=rssSvätojánske mušky (jaroslavtocek)Mal by som trocha informovať, napríklad, že každý deň okolo 18:00 bude uverejnená jedna báseň. Takáto šnúrka potrvá minimálne do 28. júla. No napriek tomu som sa rozhodol písať o niečom inom. Dnes som zase dostal dôkaz, že krásne veci si netreba kupovať. Dnes som si pozrel západ slnka síce sám,  no keď som ležal na tráve a pozeral na hviezdy, vedľa mňa ležali dvaja úžasní ľudia.Mon, 02 Jul 2012 14:30:33 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302490/Svatojanske-musky.html?ref=rssDo raja (jaroslavtocek) Sun, 01 Jul 2012 16:42:22 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302414/Do-raja.html?ref=rssDo raja sa ide pešo... (jaroslavtocek)Krátky príbeh fiktívnych postáv, ktorý môže pomôcť klasickým mestským ľuďom. Na svet sa treba pozerať inými očami a hneď tu môže byť o niečo krajšie.Sun, 01 Jul 2012 12:39:39 +0200http://jaroslavtocek.blog.sme.sk/c/302412/Do-raja-sa-ide-peso.html?ref=rss