Drogové kartely Slovenska

Autor: Jaroslav Toček | 6.10.2019 o 19:33 | Karma článku: 6,50 | Prečítané:  2797x

Na Slovensku máme zákony proti drogám, podľa ktorých je prechovávanie a distribúcia drog trestný čin. Medzi drogy sa radia aj psychotropné látky ( ovplyvňujúce stav ľudskej psychiky ) nachádzajúce sa v mnohých rastlinách a hubách.

Distribúcia, držanie, prevoz, nákup či predaj rastlín alebo húb s obsahom týchto látok sa považuje spravidla za trestný čin.


 

Pokiaľ si teda v lese niekto natrhá divé huby čo i len pre vlastnú spotrebu, a zastihnú ho príslušníci policajného zboru, môže čeliť relatívne dlhému pobytu za mrežami. Takýto jedinec neimportoval drogy zo zahraničia, nepredával ich a dokonca nemusel vedieť že sa jedná o huby obsahujúce takéto látky ( nevedomosť zákona neospravedlňuje - veľa šťastia s vysvetľovaním polícii že nie ste zrovna dobrý hubár… ). Zákon je zákon nedá sa nič robiť. Správny občan má byť znalý, zákony rešpektovať bez ohľadu na to či sú logické alebo s nimi súhlasí.

 

Napriek týmto drsným zákonom, relatívne vysokým trestom sa však obchodu s drogami na slovensku darí. A to kompletne pod nosom našich zákonodarcov a policajného zboru. Nejedná sa dokonca ani o hocijaké drogy, ale konkrétne o najpotentnejšiu psychotropnú látku:DMT, chemicky N,N-dimetyltryptamín. Podľa refresher.sk “vás zavedie do inej dimenzie”.

 

Predáva sa v malých a veľkých mestách dokonca aj na mnohých dedinách. Je vysokopravdepodné že DMT momentálne prechovávate aj doma. Nakoľko zákon nestanovuje nijaké legálne množstvo tejto psychotropnej látky, je možné že sa dopúšťate trestného činu. Pravdepodobne však drogy máte dostatok - vo forme prekurzoru - maximálne na jednu dávku. (Nakoľko percentuálny obsah DMT nie je verejne známy je ťažké predpokladať množstvo.)

 

Slovenské kartely distribuujú DMT rádovo v kilogramoch ročne (5kg a viac). Pri čom za jednu dávku sa môže považovať približne 25mg. Na slovensko prúdi teda ročne viac ako 200 000 dávok najviac potentnej psychotropnej látky. Aby sme sa nemýlili, toto nie je len recentné dianie. Čísla by mali byť stabilné od vzniku slovenskej republiky. 

 

Spomedzi právnických a fyzických osôb ktoré sú za toto drogové impérium zodpovedné, však v súvislosti s distribúciou DMT nebol pravdepodobne nikto ani len obvinený. Priaznivci konšpiračných teórii by si mohli vyvodiť že štát z tohto obchodu získava finančné prostriedky (čo je pravda) prípadne že sa zákony nevzťahujú na všetkých rovnako.

 

V citrusoch (napr. pomarančoch a citrónoch) v celých rastlinách, listoch ale aj plodoch sa nachádza DMT.V citrusových šťavách je to 0,03-0,05 mg/kg zatiaľ čo v šupkách týchto plodov je to pravdepodobne mnohonásobne vyššie (avšak ani ľudia ktorý DMT z kôry extrahujú neuvádzajú priemerný obsah). 

 

Každý jeden obchod ktorý predáva citrusové šťavy alebo plody sa teda dopúšťa trestného činu. A počas mnohých rokov je táto skutočnosť ignorovaná políciou SR a orgánmi činnými v trestnom konaní. Napriek tomu jednotlivci končia vo väzení....

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.


Už ste čítali?